Quarta-feira’, 3/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Fara e lirit

Fara e lirit

Fara e lirit largon presionin: Farat e lirit zvogëlojnë kolesterolin, mbrojnë nga sëmundjet e zemrës dhe kontrollojnë presionin e lartë të gjakut. Për shkak të përqendrimit të lartë të fibrave të tretshme, farat e bluara të lirit reduktojnë problemet me kapsllëk, hemorroide etj. Gjithashtu, farat e lirit ulin rrezikun e kancerit të gjirit, zorrës së trashë, prostatës dhe për atë kanë merita, fitosterolet.

(Visited 163 times, 1 visits today)
Top