Terça-feira, 4/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Erëzat

Erëzat

ereza

Erëzat

Perdorimi i erzave ne ushqimet tuaja do permiresoje qarkullimin e gjakut. Nje nder erzat me te mira per qarkullimin e gjakut eshte hudhra, nje perime e lidhur ngushte me qepen, e cila ka shume benefite lidhur me shendetin. Hudhra vepron si nje hollues natyral i gjakut. Pervec kesaj, hudhra mund te ndihmoje ne eleminimin e pllakave arteriosklerotike te formuara ne ene te ndryshme gjaku. Erza te tjera qe ndihmojne qarkullimin jane piperi i kuq, piperi i zi, rigoni, kanella dhe vanilja.

(Visited 52 times, 1 visits today)
Top