Quinta-feira, 20/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

Erdogan: Territoret ballkanike i përkasin Turqisë (edhe Prishtina)

erdogan

Kryeministri turk, Recep Tayp Erdogan edhe njëherë ka tundur opinionin publik me deklaratat e tij.

Kësaj radhe, deklaratat e kryeministrit turk kanë të bëjnë me “Ëndrrën e re të Perandorisë Osmane”, ku Erdogan ka thënë se territoret ballkanike i përkasin Turqisë.

“E jona është Thessaloniki, mirëpo në të njëjtën kohë është edhe Komotini dhe Xanthi. Poashtu është edhe Kardzhali në Bullgari, Shkupi në Maqedoni dhe Prishtina e Sarajeva në Kosovë e Bosnje”, raportohet të ketë thënë, Erdogan. /Zëri/

(Visited 40 times, 1 visits today)
Top