Sábado, 10/12/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Erdogan e Rama në Kosovë më 23 tetor

Erdogan e Rama në Kosovë më 23 tetor

 

Erdogan do të vizitojë dhe qytetin e Prizrenit ku do të shoqërohet nga kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë Edi Rama.

erodgan rama

 

Kryeministri i Turqisë do të vizitojë Kosovën më 23 tetor, ditë kur do të inagurohet dhe terminali i ri në aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari’. Erdogan do të vizitojë dhe qytetin e Prizrenit ku do të shoqërohet nga kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë Edi Rama. Kryeministri turk do të udhëtojë së bashku me bashkëshorten e tij, e cila do të ketë një axhendë të veçantë qe do të përqendrohet në vizita në institutcione të ndryshme shoqërore dhe kulturore.

 

Analistë në Kosovë e komentojnë vizitën, sidomos axhendën e Erdogan si dhe praninë e kryeministrit Rama si një plus për Thaçin për të fituar një mandat të radhës në Prizren.