Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Energjia që na duhet në mëngjes

Energjia që na duhet në mëngjes

molla banane
Energjia që na duhet në mëngjes, mund të arrihet kur ne konsumojmë ushqime të duhura.

Mjekët shpesh kanë këshilluar që një mëngjes i shëndetshëm do të ishte me konsumimin e frutave, e ndërsa një recetë ideale do të ishte me mollë dhe banane të shtrydhur.

Molla përmban fibra, vitaminë C dhe antioksidantë të cilët nxisin prodhimin e energjisë.

Ndërsa banania ofron potasium që ndihmon muskujt të zgjohen dhe të rivihen në punë. Sheqeri që përmbajnë frutat, bën një zgjim të trurit në formë të menjëhershme.