Sábado, 24/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

ËMBËLSIRË NUTRITIVE ME HURMA E CILA REKOMANDOHET GJATË DIETAVE TË SHËNDETËSHME!

ËMBËLSIRË NUTRITIVE ME HURMA E CILA REKOMANDOHET GJATË DIETAVE TË SHËNDETËSHME!

 

Arsye e mirë për ta konsumuar kur ndjejmë nevojë për shije të ëmbël gjatë ditës, sepse nuk përmbanë aditiv artificial, ngjyrues artificial, yndyra të ngopura dhe të hidrogjenizuara, sheqer artificial, ngjyrues artificial etj.
Është tërësisht natyrale nga frytet e bimëve.
NEVOITEN:
?Hurma,
?Vaj kokosi
?Bajame ose arra
?Fistikë
Përgatitja është e thjeshtë: preni hurmat në mes, i heqni farat nga hurmat dhe në një pjatë i shtoni bajamet, arrat, Fistikë të coptuara dhe ia shtoni 2-3 lugë vaj kokosi, i përzieni dhe i mbushni hurmat për mbrenda.
Dozimi 3 × 2 hurma në ditë.

Ju bëftë mirë.

Fitoterapia Fuqia e Bimëve

(Visited 101 times, 1 visits today)