Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

A egziston ndonjë moment kur ti ke thënë…!?

A egziston ndonjë moment kur ti ke thënë…!?

ja Allah

A egziston ndonjë moment kur ti ke thënë…!?

– O Allah, po i fali dy rekate Namaz vetëm pse të dua Ty!
Dua që për hirë Tëndin ti fali këto dy rekate dhe të qaj me lot për dashurin e madhe që kamë në zemer e nuk po mundem ta shprehë me fjalë….
– O Allah, mbushi sytë e mi me lotë që rrjedhin nga loqka e zemrës për hirë Tëndin!
– O Allah, pastroje zemrën time!
– O Allah, me shto dashurine ndaj Teje!
– O Allah, sa i shishem, sa i ëmbël, e sa i bukur është loti që rrjedh mbi mollëzat e faqes time për hirë Tëndin!
– O Allah, të dua shumë!
Nëse ende nuk e ke provu atëherë mos e vono më shumë, provoje!
Do ta ndjesh kënaqësin e vërtetë të Imanit që mban në shpirtin tënd!…

Përshtati: Fikri Mehmeti