Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Egjipt: Është vrarë Gjeneral Sisi?

Egjipt: Është vrarë Gjeneral Sisi?

Disa media arabe kanë njoftuar se Gjenerali ushtarak dhe njëherit personi kyç për realizimin e grusht shtetit në Egjipt Abdel Fatah el Sisi është vrarë apo plagosur rënd nga një bashkëpunëtor i afërt i tij.

gjeneral sisi

Deri më tani këtë lajm nuk e ka konfirmuar agjensitë tjera të lajmeve qofshin ato arabe apo ndërkombëtare.

Siç mësohet nga i njëjti burim, dyshimet për këtë janë rritur edhe më shumë duke u nisur nga fakti se asnjë nga diplomatët perëndimorë nuk ka arritur që ta kontaktojë të njëjtin pas masakrës së djeshme që ndodhi në orët e paraditës, kurse vet Sisi nuk ka pasur asnjë prononcim pas aktit të turpshëm që ndodhi dje në Egjipt.

Mbetet që të vërtetohet apo të demantohet ky lajm./albtime/

(Visited 40 times, 1 visits today)
Top