Sábado, 15/6/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Efektet pozitive të fares së zezëEfektet pozitive të fares së zezë

Efektet pozitive të fares së zezë

* Ka efekt vdekjeprurës karshi mikrobeve dhe viruseve.
* Zgjeron tubin e sistemit të frymëmarrjes
* Ul nivelin e sheqerit ne gjak,
* Parandalon semundjet e eneve te gjakut dhe arterieve,
* Lehteson tretjen e ushqimeve,
* Largon mjetet helmuese nga trupi
* Ndihmon ne semundjet e rugeve urinore
* Shpejton sherimin e plageve dhe riprodhimin e qelizave,
* Parandalon alergjine,
* Stabilizon sistemin e imunitetit,
* Perforcon sistemin hormonal dhe gjendjen shendetsore.

(Visited 97 times, 1 visits today)
Top