Segunda-feira, 9/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Ecja kembezbathur eshte lehtesuese

Ecja kembezbathur eshte lehtesuese

Levizja ne natyre eshte nje terapi e shkelqyer per shume semundje.Ne shputat e kembeve ne pellembet dhe tek veshet gjenden te gjitha pikat stimuluse te organeve te trupit.Me stimulimin e ketyre ketyre pjeseve jane stimuluar te gjitha organet e trupit duke filluar nga truri,syte ,veshet,qafa,shtylla kurrizore,mesidhe te gjitha organet e brendeshme.Veshja e kepuceve te forta me gome te trashe me harqe kepuce me taka te larta,jane shkak i shume semundjeve te mesit,shtremberimeve te shtylles te hernieve diskal.Ecja kembezbathur eshte lehtesuese per kockat dhe indet e shputave.Gjithashtu ajo gjalleron sistemin imunitar dhe ul shpeshtesine e gjendjeve gripale dhe dhimbjeve te kokes.Ajo ben mire ne trajtimin e kapsllekut si dhe parandalon ose qeteson varicet dhe hemorroidet.Mundohuni te ecni zbathur kudo ku tu jepet mundesia.

(Visited 74 times, 1 visits today)
Top