Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

E mbani celularin afër shtratit? Ju rrezikoheni nga këto sëmundje

E mbani celularin afër shtratit? Ju rrezikoheni nga këto sëmundje

Është bërë tashmë një rutinë që celularin ta lini poshtë jastëkut apo ta mbani afër shtratit? Një studim i realizuar kohët e fundit ju jep të gjitha arsyet se përse nuk duhet ta bëni këtë.

Departamenti i Shëndetësisë në Karolinë ka dhënë alarmin sipas të cilit të pasurit pranë e telefonit ndërsa flini mund të rezultojë fatale për ju.

Rrezet që përcjell telefoni ynë janë shumë të rrezikshme për shëndetin, aq sa mund të shkaktojnë infertilitet dhe kancer.

Kështu ekspertët kanë sugjeruar që ta mbani celularin tuaj në distancë sa më të largët, dhe sidomos nga fëmijët, të cilët janë edhe më të predispozuar ndaj riskut.