Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

A e keni ditur…!?

A e keni ditur…!?

 

A e keni ditur…!?

Syri i majte ka me shume kapacitet,ne krahasim me syrin e djathte,qe te kuptoje emocionet e atyre qe na shikojne.
Kjo gje e veçante e syrit te majte u konstatua nga nje studim i American Academy of Neurology.
Syri i majte eshte i lidhur me “qendren e emocioneve” te sistemit nervor, pra me anen e djathte te trurit,dhe kjo e lejon te dalloje tipin e emocioneve te atyre qe kemi perballe duke vezhguar fytyren e tyre./aedinse/

Tags: