Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

– Dua té vdes!!!?

– Dua té vdes!!!?

 

depresioni

Dua té vdes!
– Jam né gjendje jo tmiré!
– Mfal ama sjam diqka n dîsp…
– Spo muj hiq!

Fatkeqesisht nga shprehjet qe me se shumti po i degjojm nga rinia jone.
Ata kane munges ne shpirterat e tyre pastaj ndihen te vetmuar midis njerezimit, ju ngushtohet bota brenda universit dhe mendojn se askush nuk po e kupton botén e tyre.
Zgjidhja e nyjés sé ktij problemi eshte tek lidhja vertikale e krijesés me Krijuesin e saj.
Atéheré kur ti pérmirésosh raportet me Krijuesin ténd do ta gjesh qetésin,lumturin dhe rehatin e vërtetë!…

Në momentin që i kthehesh Krijuesit tënd edhe nëse dëshiron të vdesësh do ta bësh këtë nga dëshira e madhe të takohesh me Të!
Gjendja jote shpirtërorë dot jet e qetë, e ëmbël, e këndshme, do ta duash jetën, do ta kuptosh konceptin e jetës dhe do ta jetosh atë me buzëqeshje e hare të këndshme…!
Gjithmon dot jesh në disponim, do te doket vetja sikur nje femije qe sapo ka filluar te ecen dhe nuk deshiron te ndalet, do te jesh aktiv e pasiviteti nuk dot ket vend tek ti…
Fjalt e tua dot jenë: Elhamdulilah, per qdo gje paska zgjidhje!

Përshtati: Fikri Mehmeti

kthehu

Tags: