Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Dobite shendetesore te specave te kuq (Foto porosi)

Dobite shendetesore te specave te kuq (Foto porosi)

dobite shendetsore te specave te kuq

*Dobite shendetesore te Specave te kuq

1. Ndihmojne ne normalizimin e presionit te gjakut ne vlera te shendestshme dhe normale.
2. Rregullojne qarkullimin e gjakut neper tere trupin.
3. Ndihmojne ne parandalimin e formimit te droqkave ne gjak.
4. Permiresojne funksionin e qarkullimit te gjakut ne pergjithesi.
5. Pastrojne arteriet duke ndihmuar trupin te lirohet nga kolesteroli i demshem.
6. Rrisin shume shpejte metabolizmin.
7. Ndihmojne sistemin e tretjes ne permunimin sa me te mire dhe eliminimin e ushqimeve.
8. Ndihmojne ne rindertimin e indeve ne brendesi te stomakut.
9. Ndihmojne ne sherimin e te thateve ne zorre.
10. Fuqizojne funksionin e sistemit imunitare.
11. Permiresojne vlerat e energjise trupore.
12. Kane fuqi mbutese apo shkaterruese ndaj qelizave kanceroze te mushkerive, [rostates dhe pankreasit.
13. Studimet kane treguar qe pecat e kuq munde te ndalin madje edhe nje sulm te zemres ne menyre te fuqishme.

Perktheu dhe pershtati: Abdurrezak MD,

Tags: