Sábado, 10/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Dobite shendetesore te shegeve !?

Dobite shendetesore te shegeve !?


Mbajne pllakezat e gjakut te mos ngjiten me njera tjetren, rrite sasine e oksigjenit ne zemer, ka efekte anti-inflamatore, munde te ndihmoj ne luftimin e disfunkdionit erektil, ndihmon ne uljen e shtypjes se gjakut,.

Eshte treguar se ndalon rritjen e kancerit te gjirit, kancerit te prostates, kancerit te zorres se trashe dhe te leukemise. Parandalon ndryshimet ne enet e gjakut te cilat jane treguar se nxisin rritjen e tumoreve tek kafshet.

Ndihmon ne largimin e depresionit, eshte nje ushqim i fuqishem me shume antioksidante, fuqizon shume sistemin imunitar, parandalon osteoporozen, parandalon dhe ngadaleson prosesin e semundjes se Alzheimerit, munde te reduktoje nivelet e hormonit PSA, rrite nivelin e proteinave HDL, dhe rrite shendetin e gojes./mjeksiaislame/

Perktheu dhe pershtati: Abdurrezak MD,

Tags: