Quinta-feira, 4/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dobitë që vijnë  nga ngrënia e rrushit të thatë!

Dobitë që vijnë  nga ngrënia e rrushit të thatë!

Sot duam të ju rikujtojmë dobitë që vijnë  nga ngrënia e rrushit të thatë!

-Ndihmon në lehtësimin e kapsllëkut,

-Ndihmon në shërimin e anemisë,

-Përmban vitamin B që ndihmon përpunimin e gjakut,

-Prezenca e bakrit ndihmon në përpunimin e rruazave të kuqe të gjakut,

-Lufton infeksionet bakteriale dhe virale,

-Mbrojnë sytë nga dëmet e shkaktuara nga radikalet e lira (oksiduesit) dhe 

-Shumë i dobishëm për shëndetin dental.

(Visited 239 times, 1 visits today)
Top