Sábado, 23/10/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dobitë e qumështit të bletës nënë

Dobitë e qumështit të bletës nënë

qumeshti i bletes

Dobitë e qumështit të bletës nënë:

Është shumë i dobishëm për dobësinë seksuale sidomos tek burrat.

Kuron sëmundjet e mëlçisë. Hap oreksin tek të mëdhenjtë dhe të vegjlit.

Të mbron nga prekja e sëmundjes së diabetit. Kuron aneminë.

Kuron dizanterinë. Gjithashtu kuron edhe dhimbjen e kokës të natyrës migrenë.

Ndalon shtimin e kolesterolit në gjak. Vret mikrobet e dëmshme.

Kuron një numër sëmundjesh të lëkurës sikurse dhe zbut lëkurën.

Forcon imunitetin e trupit kundër sëmundjeve. Gjithashtu shton numrin e rruazave të kuqe të gjakut.

Lufton dobësinë trupore sidomos kur shkaktohet nga stresi.

Ka ndikim të mirë në mbylljen e plagëve dhe parandalon trombozat.

Forcon logjikën dhe kujtesën .


(Visited 96 times, 1 visits today)
Tags:
Top