Sábado, 26/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dobitë e gjetheve të portokallit

Dobitë e gjetheve të portokallit

portokalli

Gjethet dhe filizat e njomë të portokallit kanë veti qetësuese në rastet e nevrastenisë (nevrasteni: sëmundje që ka për shkak dobësimin e force nervore.)

  • Merren 50 gram gjethe dhe copëtohen, pastaj vihen të zihen. Pas kullimit, nga lëngu i fituar merret një lugë gjelle në darkë- gjysmë ore para fjetjes.
(Visited 162 times, 1 visits today)
Top