Domingo, 26/6/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dobite e Aloe Veres

Dobite e Aloe Veres

aloe vera vah

1.Detoksifikimi: Lengu i Aloe Veras eshte detoksifikues (largues i helmeve) natyral, e po ashtu eshte plot me vitamina e minerale qe ndihmojne trupin tone te merret me streset e jetes se perditshme.

2.C’rregullimet e tretjes: Eshte i dobishem ne rastet e thartires ne stomak, sindromes se zorres se irrituar dhe te thatit (ulceres). Qeteson ezofagun dhe cliron refleksin e acidit.

3.Shendeti i gojes: Eshte jashtezakonisht i dobishem per goje dhe mishin e saj. 

4.Perkujdesja ndaj lekures: Eshte zbuluar te jete jashtezakonisht efektiv ne pastrimin e psoriazes ne testet laboratorike. Ka po ashtu disa dobi te tjera per lekuren, perfshire:

• Heqje natyrale e akneve;

• Ben lekuren te lengshme;

• Heq helmet nga lekura;

• Largon gervishtjet dhe shenjat;

• Zvogelon inflamacionin;

• Ndreq dhe riperterin lekuren.

5.Diabeti: Nje gjysme luge e lengut e konsumuar per 14 jave eshte deshmuar te zvogeloje nivelin e sheqerit ne gjak per 45 per qind. 

6.Ndihmon zorret: Aloe late permban glukozidesaloinin e antrakuinon A dhe B, qe jane laksative te fuqishem. 

7.Menaxhon peshen: Lengu i Aloe Veras eshte perdorur per shume vite si ndihmese per humbjen e peshes.

8.Ndihmon imunitetin: Eshte perplot antioksidante te cilet kundershtojne radikalet e lira dhe fuqizojne sistemin e imunitetit.

9.Ndihmon tek djegiet: Gjethja e Aloes mund te sheroje dhe rregulloje lekuren pas djegieve, perfshire djegiet nga dielli.

10.Zbokthi: Ndihmon ne lehtesimin e kruarjeve dhe zbokthit. Gjethja aloe vera mund te perdoret si nje trajtim paraprak para aplikimit te shamponit. 

(Visited 258 times, 1 visits today)