Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Disa nga përfitimet fizike të agjërimit janë këto më poshtë

Disa nga përfitimet fizike të agjërimit janë këto më poshtë

Disa nga përfitimet fizike të agjërimit janë këto më poshtë:

-Reduktimi i tensionit të gjakut

-Reduktimi i rrezikut të prekjes nga kanceri

-Ulje e stresit oksidativ

-Rritje e djegies së yndyrnave

-Përmirësim i kontrollit të sheqerit në gjak dhe të urisë

-Rritje e ndjesisë së mirëqenies

I Dërguari dhe Cilësia e Ushqimit

Profeti i Allahut, ishte ngrënes i kujdesshëm dhe hante vetëm gjëra të shëndetshme. Dieta e tij ishte e thjeshtë, por e mbushur me lëndë ushqyese. Mes ushqimeve që ai i hante rregullisht ishin:

-Hurmat

-Shalqiri

-Buka e elbit

-Kosi

-Kastraveci

-Mjalti

-Qumështi

-Kungulli

-Mishi (me raste)

(Visited 51 times, 1 visits today)
Top