Segunda-feira, 17/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Disa nga përdorimet e mjaltit në kushtet e shtëpisë

Disa nga përdorimet e mjaltit në kushtet e shtëpisë

Mjalti eshte një burim i shkëlqyer i antioksidantëve dhe anti-inflamatorëve me veti antibakteriale dhe antifungale.

1. Perdorimi i perditshem i tij ndihmon ne sherimin e ulcerave.
2. Dezinfekton dhe zbut plagët e lëkurës
3. Trajton plagët djegëse
4. Shëron lekuren e djegur nga dielli
5. Trajton aknet
6. Permireson tretjen
7. Trajton ekzemën
8. Trajton floke te thate e te demtuar
9. Mbron flokët nga e djegura
10. Nxit rritjen e flokëve
12. Zhduk zbokthin.
13. Lufton alergjitë
14. Trajton astmen
15.Largon dhimbjen e fytit
16.Zvogëlon inflamacionin në fyt
17. Trajton astmen bronkiale
18. Ndihmon ne uljen e temperaturës
19. Qeteson te dridhurat gjatë të ftohtit
20.Forcon sistemin imunitar

Burimi:home.remedydaily.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 93 times, 1 visits today)
Top