Domingo, 1/8/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Disa nga dobite trupore te namazit

Disa nga dobite trupore te namazit

namazi dobia

Disa nga dobite trupore te namazit jane:

– Permireson punen e zemres.
– Gjalleron qelizat.
– Aktivizon aparatin tretes.
– Largon nervozizmin dhe pagjumesine.
– Shton imunitetin ndaj semundjeve dhe infeksioneve.
– Forcon muskujt dhe elasticitetin e kyçeve.
– Largon ankthin, forcon dhe i ben me elastike damaret.
– Forcon trupin ne pergjithesi dhe e çliron nga plogeshtia.
– Te dhuron elegancen ne trup dhe mprehtesine ne mendje.
– Te jep fuqi dhe te ben me aktiv.
– Te permireson te metat e trupit dhe deformimet.
– Te forcon perqendrimin dhe memorien.
– Perfiton cilesite e rezistences, te kurajos dhe te trimerise.
– Perfiton cilesite morale si rregullin, bashkepunimin dhe sinqeritetin.

(Visited 89 times, 1 visits today)
Tags:
Top