Quinta-feira, 9/4/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Disa menyra per te jetuar me lehte me ‘menopauzen

Disa menyra per te jetuar me lehte me ‘menopauzen

Disa menyra per te jetuar me lehte me ‘menopauzen’;
– Lengu i aloe veres, 1 liter leng aloe vera, 9 luge gjelle me mjalte. Pihet 3 here ne dite, 30 ml para buke. Permban kalium, kalcium, magnez, zink, hekur, baker dhe shume vitamina.
– Spinaqi, gatuhet si sallate. Perzihet me panxhar te kuq, karrota dhe hahet nje sallate e tille 5 here ne jave.
– 3 luge gjelle bar blete me 5 gota uje te ngrohte. Zjejne per 15 minuta, kullohet dhe pihet 2 here nga nje gote para buke per nje muaj rrjesht.
– Sherebela, nje bime qe ju vjen ne ndihme grave ne kete periudhe. 1 luge gjelle sherebele, nje gote me uje te valuar dhe zjejne bashke per 5 minuta. Lihet ne qetesi per 20 minuta. Pihet si caj 2 here nga nje gote para buke duke u embelsuar me mjalte vendor.

(Visited 236 times, 1 visits today)
Top