Quarta-feira’, 17/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dijetari dhe keqëdashësi!Dijetari dhe keqëdashësi!

Dijetari dhe keqëdashësi!

Tregohet sê një dijetarë i njohur ishte duke ecur rruges me nje grup nxenesish.
Atypari, kaloi rastesishte nje njeri keqdashes i cili pa kurrfare arsye e ofendoi dhe e shau rende dijetarin.
Nderkaq, ai nuk vuri veshin fare atyre sharjeve dhe vazhdoi rrugën.
Nxënësit e pyeten: Perse nuk iu pergjigje?
Ai, tha: Kur ju kafshon qeni, a do donit qe edhe ju ta kafshoni atë.

(Visited 45 times, 1 visits today)
Top