Sexta-feira, 3/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dieta anti KANCER nga Blerina Bombaj

Dieta anti KANCER nga Blerina Bombaj

Ushqimet qe duhet te preferohen, sipas vleres ushyese dhe anti-tumorale

Zarzavate: *Spinaq, panxhar, agjinare, asparag, presh, speca te kuq, kerpudha porcini, mashurka, kungulleshe (kungulli i dimrit, madh ngjyre te verdhe), rukola, cikore, karrota, domate*, laker te kuqe, qepe jeshile, hudhra
Drithra: Elb, theker, tershere, buke thekre, oriz i eger, kuinoa (mundesisht organike)
Mish: Peshk i vogel i kalter, pule e fshatit, pule deti, karkaleca, salmon, veze fshati
Bulmet: Qumesht dhie, kos shtepie, me yndyren e larguar, gjize e njome pa yndyre, Qumesht soje, djathe dhie i njome
Fasule: Fasule te bardha, te kuqe, te zeza, thjerrza, qiqra, soje
Fruta: Portokall, boronica, lule shtrydhe*, mandarina, kivi, banane, rrush i kuq, mjeder, manaferra, hide, thana, fiq
Kerpudha: Shitake, porcini, pleurotus, shampinjon
Fara: Fara lini, luledielli, kerpi, kungulli, susami (te paketuara hermetikisht, mundesisht organike)
Yndyrna: Vaj ulliri ekstra te virgjer, avokado, vaj lini*, vaj farash kerpi, vaj farash kungulli
Ereza: Majdanoz, Borzilok, Rigon, Thimar, Rozmarine, Turmerik, Kanelle, Mente (nenexhik)
*Ushqimet qe kane kete shenje eshte e nevojshme te jene organike.

Konsumi i ushqimeve:

Nga zarzavatet

Cdo dite: Spinaq, panxhar + domate + speca + lloje te tjera nga zarzavatet e mesiperme. (Spinaqi te zihet dhe ti largohet uji)
Cdo dite hudher, qepe
3-4 here ne jave presh dhe laker brukseli ose asparag
2 here ne jave kerpudha (shitake, porcini)
Nga brumerat: Drithra elbi ose gruri ose tershera ose kuinoa e kuqe ose orizi i eger Buke thekre te zeze
Nga mishi: 3 here ne jave peshk (salmon ose sardele ose skumber)
1 here ne jave gjoks pule ose pule deti (pula te rritura ne natyre)
3 here ne jave veze te zier te fshatit
Nga bulmeti: 2 here ne dite nje gote kos pa yndyre, gjiza. Te preferohet qumeshti i dhise
Nga fasulet: 3-4 here ne jave fasule, qiqra ose thjerreza ne forme supe
Nga frutat: Cdo dite portokall + kivi + 1 nga llojet e tjera te frutave qe shkruhen me lart
Nga farat: Cdo dite fara lini, fara kerpi, 4-5 here ne jave fara luledielli ose kungulli, ose bajame ose arra (organike)
Nga yndyrnat: Cdo dite vaj lini, ulliri + ¼ avokado
Keshilla

Mishi i pules dhe peshku te shoqerohen patjeter me erza si rozmarina, thimari, rigoni, hudhra, turmeriku, (turmeriku nuk duhet perdorur nga gra me kancer te gjirit qe jane ne terapi me cyclophosphamide).
Sa me shume uje (2,5L/dite)
Caj jeshil (2 gota ne dite) – pa sheqer
Kafe sa me pak
Sheqer fare
Alkol fare
Shembull ditor i ushqimit:

Mengjes: pak kos shtepie + 1 luge mjalte cilesor + vaj lini + fara lini + elb te zier + manaferra ose boronica ose mjeder, te perziera mire, 1 caj artemisa
Paradite: 1 leng: boronica ose luleshtrydhe, molle jeshile, spinaq*, pak rozamrine te fresket dhe xhinxher, fara kungulli ose arra Brazili
Dreke: sallate me spinaq, pazi, cikore dhe qepe, peshk ne furre me domate, qepe, hudhra, rigon + 1 kupe oriz te eger me fasule te kuqe ose te zeza, 1 fete buke thekre, vaj ulliri. 1 caj artemisa
Pasdite: 1 gote leng panxhari, molle jeshile, xhinxher, spinaq dhe rozmarine te shtrydhur
Darke: Sallate me panxhar te zier ose lalker te bardhe, karrote, limon, vaj ulliri, fara luledielli, speca te kuq te pjekur pak dhe pak kerpudha te pjekura, 60gr ricotta + vaj lini + fara lini (te fruluar mire), 1 kupe oriz te eger, 1 fete buke thekre me ¼ avokado + 1 caj artemisa
Para gjumit: 1 caj me turmerik, kanelle, xhinxher, karafil dhe pak mjalte cilesor. blerinadiet.al

(Visited 231 times, 1 visits today)
Top