Domingo, 29/1/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Dhimbje barku nga gazra? Kapsllek dhe bark i fryre? Ja cafre problemi keni ne organizem

Dhimbje barku nga gazra? Kapsllek dhe bark i fryre? Ja cafre problemi keni ne organizem

Sipas statistikave thuhet se 8 nga 10 individë vuajnë nga sindroma e zorrës nervoze. Njerëzit të cilët pretendojnë se kanë probleme me zorrët, ndihen të fryrë dhe shpesh ushqimi që konsumojnë ju bie rëndë në stomak, thuhet se kanë sindromën e zorrës nervoze.

Në përgjithësi simptoma të tilla si:

Gazrat
Fryrje stomaku
Kapsllëku
Dhimbje barku etj
Tregojnë edhe për rritjen e tepërt të baktereve brenda zorrëve të vogla. Në rastet kur niveli i baktereve është i ulët atëherë kjo gjë bën të mundur funksionimin siç duhet të organizmit. Arsyet që çojnë në këtë gjendje janë dieta e varfër ushqimore, përdorimi i medikamenteve të caktuara si kontraceptivëve, antibiotikëve, konsumimi i alkoolit dhe saisa e ulët e aciditetit në stomak.

Në këto raste është shumë e rëndësishme që të pastroni bakteret nga zorrët për shkak se mund të ndikojë në shëndetin tuaj të përgjithshëm./shendeti.com.al/