Segunda-feira, 23/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dhimbja e kokës ZHDUKET kur përzieni bashkë këto 3 përbërës

Dhimbja e kokës ZHDUKET kur përzieni bashkë këto 3 përbërës

Dhimbjet e kokës janë shumë të bezdisshme për disa, kjo shpikje e thjeshtë mund të ofrojë zgjidhjen pa patur nevojë për qetësues që japin efekte anësore të pakëndshme.

Do t’ju duhet:
• 10 thelpinj hudhër
• 2 ½ filxhanë mjaltë
• Disa piper kokrra të zinj

Përdorimi:
Së pari, pastroni, qëroni dhe prisni ne copa të vogla thelpinjtë e hudhrës. Më pas vendoseni hudhrat në një kavanoz, shtoni mjaltin dhe piperin mbi të. Mbyllni kapakun e kavanozit dhe lereni që përzierja të rri për pesë ditë. Sa herë që ndjeni një dhimbje koke hani një lugë të këtij ilaçi.

Gjëja e rëndësishme është që një pjesë e hudhrës dhe piperit të merren në lugë që do konsumoni. Falë vetive antibakteriale të mjaltit së bashku me hudhrën dhe piperin, presioni i gjakut reduktohet dhe sistemi imunitar forcohet.
Burimi: health hacks
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 1,523 times, 1 visits today)