Terça-feira, 7/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dhikri mburojë ndaj të gjitha të këqijave

Dhikri mburojë ndaj të gjitha të këqijave

Pyetje: A mbrohet personi nga sëmundjet nëse kujdeset për bërjen e dhikrit?

Përgjigje: Nuk ka dyshim. Nëse kujdesesh për adhkaret e bazuar në Sheriat, Allahu të mbron ty nga të gjitha sëmundjet, nga sherri, shejtanët dhe gjërat e tjera. Kjo është mbrojtja e muslimanit.

Imam Salih bin Feuzan el-Feuzan 

Burimi: http://www.alfawzan.af.org.sa/sites/default/files/ls–1432-05-16.mp3

Përktheu: Valdet Gashi /perlatmuslimane/

(Visited 534 times, 1 visits today)
Top