Segunda-feira, 16/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dëshironi të bëheni me fëmijë? Ja zgjidhja për të rritur fertilitetin tek gratë

Dëshironi të bëheni me fëmijë? Ja zgjidhja për të rritur fertilitetin tek gratë

Vaj i verdhë primrose (i aguliçes) është një ilaç i preferuar për fertilitetin në femra.

Gratë përdornin vajin e verdhë për të përmirësuar cilësinë e mukusit të qafës së mitrës ose të mitrës – ose për ta bërë mukozën e qafës së mitrës ose mitrën më pjellore.

Ai ofron një gamë të gjerë të përfitimeve duke përfshirë trajtimin e shumë sëmundjeve, si dhimbje gjoksi, simptoma premenstruale (PMS), çrregullime të lëkurës, artrit reumatoid dhe çekuilibër hormonal.

Vaji i verdhë i aguliçes është i pasur me acide yndyrore esenciale dhe vitaminë E. ndihmon në rregullimin e funksioneve të ndryshme të trupit, duke kontrolluar inflamacionin.

Burimi: Healthylifevision
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 272 times, 1 visits today)