Terça-feira, 9/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Deshironi fytyre te paster, pa pore te zgjeruara, pa akne? 

Deshironi fytyre te paster, pa pore te zgjeruara, pa akne? 

Deshironi fytyre te paster, pa pore te zgjeruara, pa akne?
Aplikoni kamomilin ne formen e kubave te akullit.
Kjo eshte nje ide e mrekullueshme per te nxitir qarkullimin e gjakut dhe per te luftuar rrudhat gjithashtu. Gjithashtu ju freskon gjate stines se veres.

Si pergatiten kubat e akullit me kamomil?
Ajo qe ju duhet per kete maske eshte kamomil (sigurohunibqe te jete organik) dhe uje. 2 luge (gjelle) kamomil hidhini ne nje ene me uje te nxehte dhe lereni ashtu derisa te ftohet uji.
Me pas merrni enen e frigoriferit qe bejme kubat e akullit dhe shperndani lengun e kamomilit neper to (si ne foto). Futini ne ngrirje ne frigorifer.
Me pas mund t’i perdorni cdo dite. Merrni nje kub dhe beni masazh te lehte ne fytyre. Do te ndjeni sa mire do te duket duket fytyra. 

(Visited 201 times, 1 visits today)
Top