Sábado, 29/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dëmi nga sheqeri i bardhë ?

Dëmi nga sheqeri i bardhë ?

Per te evituar keto probleme duhet te perdoret sheqeri i pa rrafinuar ai integral duhet perdorur mjalti dhe lengu i frutave disa nga demet ne menyre te permbledhur :
1-rrit aciditetin e gjakut (shkaktar i tumorrit)
2-varfron organizmin nga kriperat minerale
3-shton shum punen e melcic dhe e helmon ate
4-prodhon acide me yndyre
5-shkakton humbje ose ulje te memorjes
6-shkakton gjendje gjumi .

(Visited 84 times, 1 visits today)
Top