Sábado, 6/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dashuria per prinderit dhe gruaja e mire

Dashuria per prinderit dhe gruaja e mire

Dashuria per prinderit dhe gruaja e mire

Nje dite bashkeshorti musliman u nis per ne punen e tij e cila ndryshe nga here te tjera do te ishte nje udhetim jashte vendit.Sapo arriti ne shtetin ku udhetoi menjehere mendoi ti telefonoje gruas te tij dhe te degjoje zerin e djalit.Ndonese u perpoq te lidhej ne tel askush nuk u pergjigj, telefonatat nga meraku u bene aq te shpeshta saqe ne cdo 30 min bashkeshorti perpiqej te lidhej me gruan e tij. Nga meraku i madh e kontaktoi vellane e tij edhe vjehrren e tij por ata i thane qe cdo gje ishte ok. Me tu kthyer ne shtepi pas udhetimit tre ditor bashkeshorti rend shpejt per shtepi dera ra dhe gruaja e buzeqeshur dhe pa asnje shenje merzie priti burrin e saj.Kjo gje solli habi te madhe tw bashkeshorti i cili pyeti valle ceshte kjo sjellje e gruaja u pergjigj. Valle si ishte gjendja jote plot ankth, po nena jote qe prej ditesh se ke kontaktuar a nuk eshte e tille. Bashkeshortit i rodhen lor nga syte e gruaja i tha, me heret duhet te vraposh aty ku Xheneti eshte ne kembet e saj. Dite te tera ajo pret nje fjale te ngrohte e ngurron vete ti bjere tel mos valle nga puna po te pengon.
O Allah beji vetet tona te Devoteshem ne Adhurim, te perkushtuar dhe te dashur me prinderit tane,dhe grate tona te denja e te respektueshme. Amin

(Visited 139 times, 2 visits today)
Top