Sexta-feira, 29/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Dafina, një gjethe e fuqishme për shëndetin

Dafina, një gjethe e fuqishme për shëndetin

Dafina, një gjethe e fuqishme për shëndetin

Përfitimet mbresëlënëse shëndetësore të gjetheve të dafinës përfshijnë aftësinë e tyre për të ngadalësuar procesin e plakjes, për të mbrojtur trupin nga infeksionet bakteriale, për të menaxhuar diabetin, për të përmirësuar shëndetin e zemrës, reduktuar inflamimin, përmirësojnë shëndetin e flokëve, përmirësojnë tretjen, lehtësojnë problemet me frymëmarrjen, reduktojnë ankthin dhe stresin, si dhe për të parandaluar lloje të caktuara të kancerit. Me gamën e gjerë të përfitimeve që ofrojnë këto gjethe të fuqishme, është e udhës t’i përfshini në dietën tuaj.

(Visited 151 times, 1 visits today)
Top