Quinta-feira, 8/6/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Daçiç: Dua të votoj në Prizren !

Daçiç: Dua të votoj në Prizren !

dacic

Dua të votoj në zgjedhjet lokale në Kosovë, sepse atje jam i lindur, ka thënë kryeministri serb, Ivica Dacic, i cili është i lindur në Prizren.

“Dëshiroj që të mundësohet kjo e drejtë dhe ftoj të gjithë serbët që kanë prejardhje të tillë, të bëjnë përpjekje, që me ndihmën e Zyrës për Kosovë, të provojmë që sa më shumë njerëz që janë shpërngulur të dalin në zgjedhje dhe të japin kontributin për çështjen serbe në Kosovë”, ka thënë Dacic në një konferencë shtypi, transmetojnë mediat serbe.