Domingo, 5/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çka tha mjeku i lashtë grek Destordhiris për farën e zezë ?

Çka tha mjeku i lashtë grek Destordhiris për farën e zezë ?

fara e zeze

Mjeku i lashtë grek, Destordhiris (ka jetuar në shekullin e parë pas lindjes së Isait alejhi selam), thotë: “Farat e farës së zezë përdoren si ilaç për dhimbjet e kokës, gripit, dhembjet e dhëmbëve dhe krimbat e stomakut. Ato përdoren shumë edhe si nxitës urinimi, nxitës menstruacionesh dhe shtues të qumështit tek nënat gjidhënëse.”

(Visited 88 times, 1 visits today)
Top