Quinta-feira, 29/10/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

*Cka ndodh me ne kur jemi te stresuar ? Gjerat Positive dhe gjerat Negative

*Cka ndodh me ne kur jemi te stresuar ? Gjerat Positive dhe gjerat Negative

*Cka ndodh me ne kur jemi te stresuar ?

Gjerat Positive :
+ Fuqizim i energjise
+ Rritje e funksionit te memories
+ Fuqizim momental i rritjes se imunitetit
+ Ulje e ndjeshmerise per dhembje

Gjerat Negative :
– Performance kognitive (aftesi per analizim) e ulur
– Funksion i ngadalesuar i Tiroidese
– Disbalance i sheqerit ne gjak
– Densitet i ulur i kockave
– Presion i rritur i gjakut
– Imuniteti afatgjate ulet
– Rritje e dhjamit ne pjesen e barkut

Andaj mos iu nenshtro ndikimit te vazhdueshem te stressit, pra relaksohu kohe pas kohe, lexo Kuran, beje nje darke ma familjen tuaj, dilni ne natyre 30 min. /mjeksiaislame/

Perktheu dhe pershtati: Abdurrezak MD,

(Visited 101 times, 1 visits today)
Top