Segunda-feira, 20/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Cka eshte intriga e grave?

Cka eshte intriga e grave?

Cka eshte intriga e grave?

Një burrë iu afrua një gruaje e cila ishte afer nje pusi dhe e pyeti:
Cka eshte intriga e grave?
Gruaja filloi te qaj me ze te lart, me qellim qe ta ndegjojn banoret e fshatit.
Ai I frikesuar e pyeti përse dhe nga cka po qanë?

Ajo tha: Që te vine banoret e fshatit dhe te vrasin, ngase ti deshiron te me lendosh dhe te me demtosh.
Ai tha: Nuk kam ardhur ketu qe te te lendoj,mirepo kam verejtur tek ti mencurine dhe te pyeta?
Deshira ime per te biseduar me ty nuk ishte me qellim qe te te lendoj vetem se je e bukur!
Gruaja morri nje kovë me ujë dhe e hodhi mbi trupin e saj.
Burri I habitur e pyeti: Për cfar arsye e bere kete?!
Gjatë kohes kur ai po fliste, arriten banoret e fshatit!
Gruaja tha: Ky njeri, me shpetoi kur une u zhyta ne ujë!!!
Njerezit u gezuan shum dhe e falenderuan si dhe e shperblyen per kete.
Njeriu e pyeti gruan: Per cfar urtesie e bere kete?!
Ajo tha: Keshtu eshte gruaja!!
Nese e lendon te vret.
Ndersa nese e ben te kenaqur, ajo të ben të lumtur.

(Visited 200 times, 1 visits today)
Top