Domingo, 25/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Per cka t’a perdorim cajin sena ?

Per cka t’a perdorim cajin sena  ?

senna-plant

Rekomandohet ne trajtimin e kontipacionit (kapsllekut) duke nxitur jashteqitjen, lehteson sherimin e hemorroideve dhe fissurave anale. Efekti i tij laksativ shfaqet pas 10 deri 12 ore.Perdoret nje gjysme luge (gjelle) me gjethe me nje gote uje, zihet dhe kullohet. Ky trajtim nuk duhet vazhduar per me shume se dy jave, dhe duhen bere minimumi dy jave nderprerje, para se te fillohet nje kure e dyte.

(Visited 459 times, 1 visits today)