Sexta-feira, 5/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Çka e shkakton rënien e flokëve?

Çka e shkakton rënien e flokëve?

fara e zeze

Mungesa e selenit shkakton rënien e flokëve (alopeci),miopati dhe atitris.

Shkencëtarët kanë zbuluat se kokërra e zezë është shumë e pasur me selen.

Mënyra e të ushqyerit tonë dhe evropian është shumë e varfër me selen,kurse mungesa e tij shkakton shumë probleme shëndetësore.

”Përdorëni rregullisht këtë farë të zezë,sepse ajo përmban në vete ilaç për çdo sëmundje.” Muhamedi alejo selam

(Visited 79 times, 1 visits today)
Top