Quinta-feira, 23/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Cilat janë shkaqet që shkaktojnë rënien e flokut ?

Cilat janë shkaqet që shkaktojnë rënien e flokut ?

renia e flokeve

Cilat janë shkaqet që shkaktojnë rënien e flokut?

 

1.Mungesa e vitaminave( sidomos vitamin B6 dhe acidi folik) në dietën tuaj

 

2. Keq-ushqyerjs dhe dieta e papërshtatshme.

 

3.Stresi, shqetësimet, ankthi dhe shok i papritur

 

4.Faktorët e trashëguar

 

5.Sëmundjet e përzgjatura ( anemi, grip, i ftohtë kronik etj)

 

6. Skalpi i papastër

 

7.Qarkullim I keq i gjakut

 

8.Mosbalancimi hormonal

 

9.Pirja e shumte e kafes, alkoolit

 

10.Ilaçet që mund të jeni duke pirë

 

11.Humbja e flokut është dhe një process i plakjes