Terça-feira, 21/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Cfare thone aknet ne fytyren tuaj? Ja nje harte orientuese per aknet qe mund te keni ne fytyre. Merrni nje pasqyre dhe shikoni problemin tuaj:

Cfare thone aknet ne fytyren tuaj? Ja nje harte orientuese per aknet qe mund te keni ne fytyre. Merrni nje pasqyre dhe shikoni problemin tuaj:

Cfare thone aknet ne fytyren tuaj? Ja nje harte orientuese per aknet qe mund te keni ne fytyre. Merrni nje pasqyre dhe shikoni problemin tuaj:
– Nese keni akne ne pjesen e siperme te ballit, mund te keni probleme me sistemin tretes dhe fshikezen e urines. Duhet te konsumoni me shume fruta, perime dhe uje.
– Nese keni akne midis vetullave, mund te keni probleme me melcine. Nderprisni konsumimin eushqimeve ‘te renda’ dhe alkool.
– Nese keni akne ne pjesen e siperme te mollezave, mund te keni probleme me mushkerite. Nderprisini duhanin dhe qendroni larg zonave te ndotura.
– Nese keni akne ne hunde, mund te keni probleme me pankreasin.
– Nese keni akne ne qafe, stresi mund te jete shkaktar i tyre.
– Nese keni akne ne mjeker, mund te keni probleme me zorret e holla dhe stomakun. Duhet te hani me shume fibra dhe te reduktoni ushqimet ‘e varfra’ me to.
– Nese keni akne anash mjekres, mund te keni crregullime hormonale, probleme gjenitale ose stres.
– Nese keni akne ne pjesen e poshtme te mollezave, mund te keni probleme me dhembe dhe misherat e tyre.
– Nese keni akne ne vesh, mund te keni probleme me veshkat. Pini me shume uje, reduktoni kafeinen dhe kripen.
– Nese keni akne ne pjesen e poshtme te ballit, mund te keni probleme me zemren.

 

(Visited 314 times, 1 visits today)
Top