Segunda-feira, 29/5/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

C’fare jane simptomat e depresionit?

C’fare jane simptomat e depresionit?

C’fare jane simptomat e depresionit?

Me poshte jane disa prej shenjave dhe simptomave te depresionit.

– trishtim
– humbje energjie
– kur ndihesh pa shpresa ose pa vlere
– kur nuk mund te pelqejne gjerat qe me pare i pelqeje
– probleme te fokusohesh
– probleme te marresh vendime
– rritje e nevojes per gjum
– pagjumesi ose gjum i tepert
– dhimbje te pashpjeguara
– dhimbje stomaku dhe probleme tretesore (digestive)
– ulje e deshires per seks
– probleme seksuale
– dhimbje koke
– ndryshim ne oreks qe shkaktojne humbje apo ngritje peshe
– mendime rrotull vdekjes ose vetevrasjes
– perpjekje per vetevrasje