Sábado, 23/10/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Cfare eshte poleni?

Cfare eshte poleni?

poleni

Cfare eshte poleni?

Sapo lind dielli dhe kur perendon dielli, bletet vijne me nji ngarkese te pazakonte: nji pluhur ne ngjyre ari dhe me parfum. Ky eshte poleni. Quhet mrekullia e jetes, mijera pjese te vogla te mbledhura nga lule te ndryshme. Sipas ngjyres mund te dallojme nga cila lule vjen: I verdhe, nga luledielli, pak me I kuq, me siguri nga lulet e molles etj. Bletet mbledhin polen nga lule te ndryshme, poleni eshte multi ngjyresh dhe ka veti kurative.

Anemia, ka dhene rezultate shume te mira nese konsumohet per kohe te gjate dhe I shoqeruar me qumesht blete dhe mjalte.

Arterioscleroza, kolesteroli e rritur, probleme me qarkullimin e gjakut ne tru, poleni ndihmon nese konsumohet rregullisht. Merret I perzier me mjalte, dozat te pershkruara tek metodat e marrjes.

Probleme riprodhimi tek meshkujt- konsumimi I rregullt I polenit rrit prodhimin e spermatozoideve, si edhe permiresim te tyre. Keshillohet sepse parandalon impotencen tek meshkujt (impotencen e shkaktuar nga mosha), ndihmon ne raste stresi, mungese ne ushqim, lodhje, tension emocional I zgjatur, pagjumesi..

Reumatisma – tratamente te gjata te shoqeruara me ushqim te pasur ne fruta dhe perime. Rekomandohen 5-6 kura nga 30 dite.

Depresioni dhe lodhja nervore – kosmumimi per 3 muaj I polenit con ne permiresim te tonusit te brendshem dhe permiresim te mendimeve depresive.

(Visited 243 times, 1 visits today)
Tags:
Top