Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Cfare eshte kjo bime?

Cfare eshte kjo bime?

Cfare eshte kjo bime? E njohim te gjithe sepse te gjithe e shkelim. Eshte bari jeshil.
A e dini se bari jeshil perdoret si pije? Ja pse duhet te fusim ne shtrydhesen tone bar jeshil;
– veti antibakteriale
– i pasur me oksigjen
– i pasur me enzima
– trajton dhimbjet e fytit
– parandalon kariesin e dhembeve
– pastron lekuren
– Nuk i le floket te thinjen
– i pasur me magnez
– ul tensionin e gjakut
– trajton aknet
– pastron melcine
– permireson procesin e defekimit
– largon metalet e renda nga trupi jone
– permireson qarkullimin e gjakut
Per keto arsye dhe shume te tjera, kur te shtydhni fruta dhe perime, merrni edhe nje grusht me bar dhe pasuroni goten tuaj.

(Visited 757 times, 1 visits today)