Sábado, 6/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Cfare e ben Aloe Veran aq unike

Cfare e ben Aloe Veran aq unike

Cfare e ben Aloe Veran aq unike

Gjethet e Aloe Veras permbaje nje numer te madh te perberesve aktive biologjike, si mannanin e acetiluar, polimananin, antrakuionet dhe lecitine te ndryshme. Aloe Vera po ashtu permban pothuajse 75 perberes te njohur dhe me shume se 200 lende perberese qe e bejne bime potente mjekesore. Ketu perfshihen:

  • Enzimat qe ndihmojne ne tretje dhe zvogelojne inflamacionin;
  • Te gjitha vitaminat, pervec D;
  • Mineralet e nevojshme per funksionimin e enzimave;
  • Sheqerna me zinxhir te gjate per te ri-balancuar sistemin e tretjes;
  • Saponinet, te cilat kane efekt anti-mikrobik;
  • 20 nga te 22 aminoacidet.

(Visited 134 times, 1 visits today)
Top