Terça-feira, 1/12/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Celuliti

Celuliti

trendafila

Celuliti eshte armiku me i keq i çdo gruaje dhe lufta ndaj tij eshte shume e veshtire.
Ketu do te gjeni nje pije te bere vete qe lufton celulitin.
Pija qe ne propozojme eshte e varfer ne kalori dhe mund te kete efekte pozitive ne te gjithe trupin, por sidomos tek linjat e trupit. Ajo gjithashtu zvogelon ndjenjen e urise, duke bere qe ju te konsumoni me pak. Ajo permban vitamina, minerale dhe antioksidante, dhe eshte plotesisht natyrale.

Ja se cilet jane perberesit e nevojshem per te krijuar kete pije mrekulli:
– nje kastravec
– nje limon
– 2 luge xhenxhefil
– 10 gjethe mente
– 500 ml uje natyral
Pergatitja: 

Pritini limonin dhe kastravecet ne feta. Vendosini ne nje kavanoz me uje, gjithashtu shtoni xinxerfillin dhe gjethet e mentes. Me pas enen vendoseni ne frigorifer dhe lereni per nje nate. Kjo pije do te zvogeloje celulitin me 50% ne 30 dite.

(Visited 167 times, 2 visits today)
Top