Sunday, 20/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
Tirana
0C

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

Rukje

Shendeti

Jo vetëm arra por edhe vaji sa i veçantë aq dhe i vlefshëm
Jo vetëm arra por edhe vaji sa i veçantë aq dhe i vlefshëm

Në përbërjen e saj gjejmë proteina, kripra minerale zink, kalcium, potasium, hekur dhe vitamina E dhe C që përbëjnë një burim  ushqyes  për shëndetin. Gjithashtu vaji arrës përmban jod që është parësor për mirëfunksionimin gjëndrës së  tiroideve, përmirëson lëkurën, kundër plakjes, kundër inflamacionit. Konsumimi i vajit të arrës ndihmon enët e gjakut duke u dhënë…

Me Shume

Sëmundjet

  • Për shërimin e [varrave] plagëve të rënda dhe të lehta
    Për shërimin e [varrave] plagëve të rënda dhe të lehta

    Për shërimin e [varrave] plagëve të rënda dhe të lehta: Një grusht me kokrra të zeza vlohet në një enë me ujë, pastaj me kokrrat e vluara mbulon plagën për 15 minuta ose më tepër, duke lëvizur vendin e saj vetvetiu. Pas kësaj, para se të flejë, lyhet plaga me vaj të kokrrës së zezë…

  • Si te mjekohemi per lythat qe na dalin ne duar, ne kembe?
    Si te mjekohemi per lythat qe na dalin ne duar, ne kembe?

    Si te mjekohemi per lythat qe na dalin ne duar, ne kembe? Per kete lloj shqetesimi, aplikoni nje shtrese te holle limoni ne pjesen ku te dhemb lythi(kalloja), fiksojeni me nje leukoplast dhe lereni ashtu per nje nate. Perserisni kete metode disa nete, derisa lythi te bjere.