Sexta-feira, 29/5/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame
 • Korea minor
  Korea minor

  Korea minor Termi korea vjen nga greqishtja dhe do të…

 • Patognomonike
  Patognomonike

  Patognomonike _____________ Nje vecori apo tregues i nje gjendje mjekesore…

 • Euphoria
  Euphoria

  Si fjale e perditshme tregon emocione natyrale kur njeriu ndihet…

 • Plaget me thike
  Plaget me thike

  Plaget me thike Lexues, nese do mesojme dicka nga ky…

 • Hemorragjia
  Hemorragjia

  Hemorragjia Pa gjak njeriu nuk jeton, termi mjekesor kur humb…

 • Inflamacioni – Ndezja
  Inflamacioni – Ndezja

  Inflamacioni – Ndezja   10.1. Karakteristikat e përgjithshme   Reaksioni…

 • Astma, Asthma, Azma’
  Astma, Asthma, Azma’

  Astma, Asthma, Azma’ Keshille per nenat e reja ________________________ Shkaktohet…

 • Disforia
  Disforia

  Disforia ********* Nga ana semantike dhe si efekt psikologjik, eshte…

 • HALUCINACIONET
  HALUCINACIONET

  HALUCINACIONET! Halucinacionet jane ndijim a perfytyrim i rreme qe i…

 • Nekroza
  Nekroza

  Nekroza Me nekroze kuptojme vdekjen e qelizave ose indeve te…

 • Tuberkulozi
  Tuberkulozi

  Tuberkulozi Shkaktohet nga mykobakteri tuberkulozis (mycobacterium tuberculosis) zakonisht prek mushkerite…

 • Zemra dhe gjaku
  Zemra dhe gjaku

  Zemra dhe gjaku Sistemi kardio-vaskular ose sistemi i qarkullimit perbehet…

 • Vertigo
  Vertigo

  Vertigo Vertigo eshte ndjenje, ne fakt nje iluzion qe bota…

 • Kujtesa
  Kujtesa

  Kujtesa Memorja eshte kodimi, ruajtja dhe marrja (kur na duhen)…

 • Jodi
  Jodi

  Jodi Emra te Tjere Jodidi i kalciumit, jodidi i kaliumit,…

Top