Thursday, 17/1/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Mjeksia Islame

Mburoja e muslimanit

 • Ja se për cka mund ta këndosh këtë sure
  Ja se për cka mund ta këndosh këtë sure

  Thuaj: “Kërkoj mbështetje te Zoti i agimit, që të më mbrojë nga sherri i gjithçkaje që Ai ka krijuar dhe nga sherri i natës, kur kaplon terri dhe nga sherri i falltarëve, që fryjnë në nyje (duke bërë magji)(1) dhe nga sherri i smirëziut, kur vepron me smirë.(2)” (EL-FELEK 113, 1-5) ................................. (1) - Vargu…

 • Përmendja e Allahut para marrëdhënieve intime
  Përmendja e Allahut para marrëdhënieve intime

  Pas zgjedhjes së një bashkëshorti të mirë, një e drejtë tjetër e fëmijëve është që prindërit e tij të përmendin Allahun subhanehu ve teala para se të kryejnë marrëdhënie intime mes tyre. I Dërguari i Allahut – sal-Allahu alejhi ve sel-lem ka thënë: “Përmendja e Allahut para marrëdhënieve intime është mbrojtje për fëmijën nga shejtani…

Rukje

Shendeti

Ju kane thene ndonjehere qe flisni ne gjume?Ja kush jane arsyet..
Ju kane thene ndonjehere qe flisni ne gjume?Ja kush jane arsyet..

Ju kanë thënë ndonjëherë që flisni në gjumë? Ndoshta mund t’ju jetë dukur qesharake në fillim, por më pas mund ta keni menduar seriozisht këtë gjë. Pse jo edhe të shqetësoheni mos ndoshta keni thënë ndonjë gjë të pahijshme. Mos u shqetësoni, sipas ekspertëve të gjithë njerëzit flasin të paktën 2 herë përçart gjatë jetës…

Me Shume

Sëmundjet

 • Të vjellat e shpeshta,trajtimi me kokërr të zezë
  Të vjellat e shpeshta,trajtimi me kokërr të zezë

  Të vjellat e shpeshta Një lugë e vogël vaj të farës së zezë dhe një lugë e vogël karafil i bluar, hidhet në lëng nenexhiku të zier dhe pihet nga kjo përzierje tre herë në ditë në mëngjes, drekë dhe darkë pas buke. Doza këshillohet sa hërë që kemi të vjella të shpeshta. Profeti Muhamed…

 • Cka jane tumoret,kanceri dhe karcinoma?
  Cka jane tumoret,kanceri dhe karcinoma?

  Që prej kohësh, njeriu është përpjekur me rrugë nga më të ndryshmet për të përmirësuar jetën e tij, duke kërkuar rreth shkaqeve të dhimbjeve dhe vuajtjeve të tij, me qëllim që të gjejë zgjidhje për to. Shkencëtarët dhe mjekët kanë folur shumë për sëmundjen e kancerit, duke hedhur teori dhe duke bërë eksperimente e prova…